Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
9. července 2021  08:00 odp.

Ve vánočním čase jsme se těšili z obdarovávání Ježíškových vnoučat, která plnila přání také seniorům v našem Domově. Některá přání se realizovala obratem, na některá jsme si museli chvilku počkat, ať už kvůli protiepidemickým opatřením nebo kvůli krásnému počasí. Jedním z těchto odložených přání byla projížďka kočárem taženým koňmi, které pro naše klienty zprostředkoval pan Marek Tyrlík.

Tyto oblíbené projížďky v kočáře mohli zatím pozorovat naši klienti pouze z oken a teras Domova, když kolem vozka projížděl. A tak z opakované touhy po zážitku vzniklo společné vánoční přání, které se vyplnilo v krásné čtvrteční červencové odpoledne.

Vozka pan Broda po příjezdu velmi empaticky a trpělivě odpovídal na všetečné otázky našich klientů, aby si poté společně, při projížďce zavzpomínali na doby, kdy mít koně nebyl žádný div. A co naše klienty zajímalo? Jak se koně jmenují a jakého jsou pohlaví, kde jsou ustájení, kdo a jak pečuje o srst. Taky se zajímali o kopyta koní, zda je dost kovářů… jedna otázka, střídala druhou 😊.
Nostalgická jízda krásnými zákoutími Karviné byla ukončena v naší zahradě, kde se mohli kochat krásně urostlými koňmi také klienti se zdravotním handicapem.
Za krásný zážitek děkujeme Českému rozhlasu, který projekt Ježíškových vnoučat zaštiťuje, vnoučeti panu Tyrlíkovi, který nezapomněl na splnění slíbeného přání a také velmi noblesnímu a zkušenému vozkovi – panu Brodovi.

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |