Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
28. srpna 2020  08:00 odp.

Co je vlastně terapeutický smyslový chodník? Je to chodník, ve kterém se střídají různé druhy povrchů. Po smyslovém chodníku chodí lidé bosýma nohama, což přináší příjemný, až terapeutický kontakt s přírodou, umožní chodidlům aktivně reagovat na podněty, kterých se jim v botách nedostává.
Takže jedno slunečné páteční odpoledne jsme s klientkami využili k opětnému probuzení smyslových buněk, na které naše mysl zapomíná, a to procházkou bosých nohou po našem novém smyslovém chodníku. Ten je nově součástí naší zahrady, a to díky paní ředitelce Mgr. Seberové. Vedoucí sociální pracovnice Marika svými vtipnými komentáři dokonce naše klientky přiměla k nadšenému soutěžnímu výkonu. I naše staniční sestra Pavlínka také sezula své botky a ruku v ruce s paní Blankou a paní Helenkou absolvovala chůzi po terapeutickém chodníku. Ostatní klientky to spatřily a ihned se zouvaly. Smály se a předháněly, kdo vícekrát celý chodník přejde. ,,Nádhera, když cítím horký písek při ponoření nohou,“ komentovala paní Olga.
,,Já když stoupnu na kameny a pak do trávy, cítím tvrdost a po té vzápětí měkkost, je to velmi příjemné,“ říkala paní Erika. Terapeutickou procházku naše dámy zakončily příjemným smočením nohou v bazénku, ke kterému je vybídla Daria - aktivizační pracovnice. Naše klientky nejen že si probudily své citové smysly, ale zároveň obnovily vzpomínky, neboť se mezi sebou začaly bavit o létě a o tom,  na co všechno  myslely, když na chodník vstoupily. Byla slyšet slova jako Máchovo jezero, moře, rybník, děti od písku... Z pozitivní reakce klientek na nový terapeutický prvek máme radost a senzorické bosé procházky budeme často opakovat.

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |