Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
7. května 2020  03:58 odp.
Jelikož nám i tento týden sluníčko krásně svítilo a lákalo nás k pobytu na čerstvém vzduchu, rozhodli jsme společně s klienty pokračovat v dalších zahrádkářských aktivitách. K zahradní terapii jsme tentokrát využili nových vyvýšených záhonků, které nám vyrobilo Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o a jejich realizace byla možná díky Nadaci ČEZ, jež poskytla finanční prostředky.
Po osázení oken našeho Domova květinami tentokrát přišla řada na zasazení připravených sazeniček do již zmíněných záhonků. O pomocníky nebyla ani nyní nouze, a ačkoliv se při této aktivitě sešly jen dámy, nechyběl jim ani zkušený rádce z mužského osazenstva. Pan Helmut se s nadšením zhostil této role a při svém pravidelném odpočinku na zahradě neváhal počínání dam řádně kontrolovat a případně jim radit, když se mu něco nezdálo.

„To je úplné bylinkové království,“ těšily se z výsledku společného snažení šikovné zahradnice a měly pravdu. V záhonku se nám totiž krásně vyjímaly především různé bylinky a jejich opojná vůně přímo hladila na duši. Mezi ně patřila například saturejka, rozmarýn, levandule, bazalka či šalvěj. Pro potěšení jsme však do záhonku zasadili i pár trvalek.
Tímto však naše zahradničení zdaleka nekončí. Již zanedlouho se chystáme na zasazení zeleniny do dalšího ze záhonků a již teď se těšíme, až budeme kromě přivonění si čarovné vůně bylinek moci ochutnat například i papriky nebo rajčátka „ z vlastní zahrádky“.


Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |