Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
1. prosince 2019  08:00 odp.
Na listopadové odpoledne jsme s klienty naplánovali výlet za hranice našeho města – do Zámečku v Petrovicích u Karviné. Ještě před výletem jsme se seznámili s historií této památky, přičemž nás nejvíce zaujal fakt, že v něm pár let bydlela oblíbená neteř císařovny Sisy a také místní pověst o tzv. „černé kněžně“ Kateřině Sidonii.

Hned po příjezdu do Zámečku, ze kterého je dnes 3 hvězdičkový hotel s restaurací, na nás dýchla krásná atmosféra a dostalo se nám milého přivítání od personálu, od kterého jsme se dozvěděli další novodobé historické zajímavosti. Krátké čekání na kávu a moučník jsme využili k prohlídce výstavy marockého malíře Azize Sayeda. Jeho obrazy se návštěvníkům velmi líbily. Po výborném občerstvení jsme se vydali také prohlédnout i samotný hotel, měli jsme možnost nahlédnout do vinotéky, pokojů a sálů. Na první pohled nás také zaujal rytíř Vojtěch, který na tento Zámeček dohlíží.
Na zpáteční cestě jsme se pak podívali do krásného zámeckého parku s jezírkem, ale černé labutě, které tady žijí, se před námi bohužel schovaly. Vynahradily nám to ale skleněné sochy Blanky Matragi, které jsou stálou expozicí tohoto parku. Výlet se všem účastníkům moc líbil a již se těšíme až se opět někdy zavítáme.
 
 

 

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |