Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
1. listopadu 2019  08:00 odp.
V našem Domově Alzheimer v Darkově mají naši klienti k dispozici celkem pět aktivizačních místností. Jedna z nich se však od ostatních maličko liší. Je jí tzv. relaxační místnost, která slouží především klientům, jenž mají nejvyšší stupeň demence nebo klientům, kterým vyhovuje individuálnější přístup v rámci aktivizačních programů. Nedávno tato místnost prošla velkou rekonstrukcí, neboť v ní došlo k realizaci projektu Snoezelen. Cílem tohoto projektu bylo vybudování multismyslového prostředí.
Takto speciálně upravená místnost je určená k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací a interakční. Snoezelen nabízí poznání odlišných senzorických zkušeností, atmosféru vzájemné důvěry a bezstarostného uvolnění. Cílem tohoto stimulačního a relaxačního prostředí je umožnit konkrétnímu jedinci autentický zážitek a uspokojit jeho individuální potřeby. Principem je vytvoření bezpečného stimulujícího prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.
Relaxační místnost je tedy vytvořena tak, aby co nejvíce evokovala pobyt v přírodě. Na stěnách se nachází malba vesnice, tapeta přírody, kterou lemují vodní sloupy a přírodní materiály jako kámen a rákos, fontánka s bublající a tekoucí vodou, koberec připomínající trávu a spousta živých květin. Strop a světla připomínají oblohu. Klienti mají možnost pohodlného posezení v prostorné houpačce či si mohou odpočinout na velkém tvarujícím polštáři, jenž je položen na posteli. Celá místnost je vybavena také dalšími světly, které vrhají po stěnách a „obloze“ zajímavé stimulující podněty pro oči. Nade dveřmi se pak nachází velké plátno, na nějž je pomocí projektoru promítána v první řadě také příroda, ať už se jedná o procházku lesem, tekoucí řeku či jiné. Tak jako v jiných aktivizačních místnostech je zde prováděna aromaterapie, je zde umístěn difuzér, kdy využíváme účinků přírodních éterických olejů, využíváme však také osvěžovače vzduchu či květové vody, které se aplikují přímo na pokožku. Všechny tyto produkty pak pochází od české certifikované přírodní a BIO kosmetiky Nobilis Tilia, která se na aromaterapii specializuje. Také se zde pracuje s klienty v konceptu Bazální stimulace,

Celý tento projekt byl realizován za finanční podpory na sociálně terapeutické činnosti, jenž poskytlo Statutární město Havířov a obec Petrovice. Jménem Domova Alzheimer Darkov z. ú. děkujeme.

 

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |