Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
1. října 2019  08:00 odp.
Nadace OKD finančně podpořila projekt Bon Appetit, který zkvalitňuje podávání stravy klientům s poruchou polykání.
Pobytová sociální služba v našem Domově je určená pro osoby s chronickým duševním onemocněním (různé typy demence, např. Alzheimerova nemoc).
Pro toto onemocnění je typická postupná ztráta tělesné hmotnosti, zejména v posledních stádiích, způsobená poruchou příjmu potravy např. z důvodu nechutenství nebo poruchy polykání.
Velkým specifikem ve stravování je požadavek na zajištění vysoké energetické hodnoty podávaných pokrmů, která se musí zachovat i při mechanické úpravě dílčích komponentů, např. při rozmělnění masa nebo rýže.
Nadací OKD schválený projekt umožnil zakoupit kuchyni technické vybavení a jiné doplňky, díky kterým můžou kuchařky rozmělnit potravu bez naředění tekutinou. Následně želírováním a znovu zapečením v silikonových formičkách je možno stravu upravit do vzhledného, esteticky přijatelného tvaru, který imituje původní tvar potraviny.
Díky projektu Bon Appetit eliminujeme rizika zdravotních komplikací (aspiraci, úbytek hmotnosti) a podáváme stravu jenž podporuje chuť k jídlu a radost ze stravování.

 

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Login   |