Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
19. srpna 2019  08:00 odp.
Výlety do Botanické zahrady v Praze patří u našich klientů k těm nejoblíbenějším. A protože je její areál rozlehlý, expozice se neustále mění, vyrazili jsme v létě do Tróji už poněkolikáté. Tentokrát byl naším cílem skleník Fata Morgana.
Během chvíle jsme se ocitli v tropech, zažili atmosféru australské buše, seznámili se s vegetací jižního Mexika a mnoha oblastí Afriky. V další části jsme se jako k mávnutím proutku přenesli z pouště do nížinného deštného lesa vlhkých tropů. Prohlédli jsme si přírodu Austrálie, Vietnamu nebo třeba Jižní Ameriky, zaposlouchali se do šumění vodopádů. Kromě rozmanité flóry jsme mohli pozorovat i některé místní živočichy, převážně obyvatele tropických jezer.
V závěru expozice jsme okusili i trochu chladnější počasí amerických And a obdivovali krásu rostlin drsné horské přírody.

Zajímavostí expozice byla i vůně. V těsné blízkosti tropického jezera byl zavěšený měděný kotlík, v němž zrály olejové vonné směsi, jejichž vůně se linula celým skleníkem.
Klienti byli z výletu nadšení. Kdo by se nechtěl třeba jen na pár hodin přenést z Roztok do exotických hor, lesů a pouští.

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Login   |