Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
21. května 2019  08:00 odp.
Po velikém úspěchu i tento rok naše aktivizační pracovnice Maruška zorganizovala pro naše klienty z Domova Alzheimer v Darkově výlet do Ostravské Zoo. Jednala tak na přání především samotných klientů, kteří na tento zážitek vzpomínali jako na jeden z nejlepších a často si o něm vyprávěli. Ačkoli byly na 21. května hlášeny dešťové přeháňky, prosby zúčastněných, které posílali do nebe byly vyslyšeny. Počasí nemohlo být lepší, sluníčko svítilo a my jsme vyrazili na cestu naším vlastním pohodlným autem, díky kterému s námi tento pěkný den mohla prožít i klientka na invalidním vozíčku.

Na začátku zahrady nás přivítali plameňáci, panda červená si pochutnávala v koruně stromů na své snídani a nenechala se rušit naší skupinkou. Paní Kateřina se nad ní rozplývala se slovy: „Ta je roztomilá, hned bych si ji vzala s sebou“. Zatímco expozice „Na statku“ nás překvapila mladými přírůstky králíčků, morčat, telátek a prasátek, expozice „Papua“ nás nadchla obřím akváriem, ve kterém mezi želvami plavaly různobarevné rybičky. „Má rád vodu, stejně jako já,“ komentovala paní Jiřinka počínání papouška Ara, který pod rozprašovačem vody napínal svá křídla, jejichž barva se měnila pod slunečními paprsky. Opičky Makak nás spolehlivě rozesmály při sledování jejich skoků a vzájemném nadbíhání, stejně tak snaha slona otevřít si chobotem a poté nohou vrata do druhého výběhu za slonicí a její mládětem. „Určitě viděl, jak se vrata otevírají, má přece paměť jako slon,“ dodala při jeho pozorování se smíchem paní Anička.
Po celou dobu procházení areálem Zoo jsme také kromě i dalších zvířat jako jsou žirafy, lvi, zebry, lamy, pštrosi obdivovali i pestrobarevné květy rododendronů, azalek a také krásné dřevěné atrakce pro děti. Po přestávce s výborným občerstvením jsme se cestou zpět svezli vláčkem s výkladem a zpět do našeho Domova jsme se vrátili se spoustou zážitků a skvělou náladou. Sama aktivizační pracovnice tento výlet komentovala se slovy: „Klaním se před našimi klientkami, jedna z nich má již krásných 95 let. V tomto věku bych chtěla mít stejný zápal pro výlety jako ony, určitě tento výlet zase brzy zopakujeme, aby se do Zoo mohli podívat i další“.


Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |