Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
18. května 2019  09:09 dop.
„Šel zahradník do zahrady s motykou…“, zpívala si paní Zdenka s náručí plnou sazenic a společně s dalšími klienty se těšila na práci v naší zahradě. V Domově Alzheimer v Darkově jsme totiž nově začali pracovat se zahradní terapií, která pro mnohé z klientů byla příjemným překvapením a osvěžením denních aktivit a terapií, které jim nabízíme. Zahradní práce totiž znají mnozí z nich a mají je moc rádi. Pomocníků byl tedy dostatek a každý se okamžitě hlásil o nějakou práci.
Průběh byl následující. Jako první jsme připravili truhlíky a nově zakoupený stolový záhon, který jsme naplnili kvalitní zeminou a již při této činnosti nahlas přemýšleli a diskutovali, kde a co zasadíme. Zatímco do truhlíku jsme umístili bylinky, jako je např. meduňka na čaj, pažitku a tymián, do záhonu si klienti vlastnoručně zasadili rajčátka, papriku a také několik sazeniček květin.
Práce se nám dařila a mezi zúčastněnými bylo veselo. Klienti také popisovali své pocity a radost, kterou jim tato činnost přinášela. „To víte, že to není jen tak, takové sázení. Rostlinky musíte vzít jemně, aby se neponičily kořínky a opatrně zasadit“ poučovala nás paní Olga. Při odpočívání mezi prací jsme také pozorovali první nájemníky tzv. hmyzích hotelů, které jsme v rámci počátku zahradní terapie na začátku jara rozmístili po zahradě.

Posledním krokem mělo být zalévání, ale příroda nám pomohla jemným deštěm, který nám pěkně ukončil tuto odpolední aktivitu a my se již teď těšíme, že Vás budeme nadále informovat prostřednictvím dalších fotografií, jak s touto krásnou terapií nadále pracujeme.

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Darkov

Domov Darkov z dronu

Minimize

Login   |