Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
14. března 2019  08:00 odp.

Ve čtvrtek 14. března jsme se dočkali výletu do mořského světa, na který jsme se všichni moc těšili. A nebylo potřeba se vydávat nikam do daleké exotiky. To největší mořské akvárium v České republice se nachází v pražských Holešovicích, takže z Roztok co by kamenem dohodil.
Všichni jsme byli fascinováni pestrostí a barevností podmořského světa. Velmi sympatické je to, že se v Holešovicích nesnaží jen chovat a rozmnožovat druhy, ale usilují o co nejpřirozenější podmínky života pro všechny živočichy. Mohli jsme tedy vidět simulace denního i nočního světla, měsíčního svitu, přílivu a odlivu.
Kromě rybek všech možných velikostí a barev nás fascinovala také korálová jeskyně. Dlouho jsme stáli u nádrží s pestrobarevnými korály a pozorovali symbiózu a souhru všech živočichů obývajících tento rozmanitý biotop.
Nejvíce se všichni samozřejmě těšili na žraloky. Tak blízké setkání s těmito majestátními tvory líně proplouvajícími obrovskou nádrží o objemu až 100 000 litrů vody bylo dechberoucí.
Zajímavým zpestřením byla možnost krmení rybek v otevřené nádrži. Na zpáteční cestě jsme si povídali o tom, co se komu nejvíce líbilo. Žebříček těch mořských nej byl: žraloci, murény, piraně a ježík.
Výlet se vydařil a my už se těšíme na nějaký ten další.

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Login   |