Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
1. února 2019  08:00 odp.

V novém roce Vám opět přinášíme ty nejhezčí střípky zážitků ze života v našem Domově. Kromě návštěvy cukrárny, procházek, canisterapie, besed s paní knihovnicí a mnoho dalšího jsme v tomto měsíci měli samozřejmě radost ze sněhové nadílky, a proto jsme nelenili a na naší zahradě, která připomínala sněhové království, jsme společnými silami postavili pořádného sněhuláka. „Ještě šálu, aby nám tady nezmrznul“, „příště mu musíme sehnat mrkev místo nosu“ smály se při jeho stavění paní Zdenička s paní Arnoštkou společně s ostatními. Nezapomněli jsme však ani na ptáčky, kterým jsme naplnili krmítko. A zatímco se venku klienti radovali ze sněhové nadílky, jiní dali přednost relaxačnímu odpoledni, kdy při poslechu hudby odpočívali v masážním křesle anebo se zapojili do hraní společenských her.

I v lednu jsme s našimi klienty oslavili jejich narozeniny a svátky. Jedním z oslavenců byl například pan Přemysl, pro kterého byla oslava jeho narozenin tak trochu překvapením. Zatímco si myslel, že si jdou s klienty odpoledne posedět u kávy a popovídat si, netušil, že na něj po příchodu bude čekat také nádherný ovocný dort, který mu zajistila aktivizační pracovnice Maruška spolu s jeho synem. „Moc děkuji, jsem neskutečně dojatý, moc to pro mě znamená“ poděkoval pak se širokým úsměvem na tváři oslavenec.

K tomuto období neodmyslitelně patří plesy a i u nás proběhlo novoroční plesání, které se stalo jednou z dalších velmi vydařených akcí. Dobré pití i občerstvení, ručně vyráběná výzdoba v podobě masek a barevných řetězů, lidové písničky a retro hity zajistily, že zúčastněných bylo více než dost a není proto divu, že naše aktivizační místnost byla rázem plná smíchu, zpěvu, veselého povídání a samozřejmě tanečníků. Na toto odpoledne i na další své plesové zážitky si pak naše klientky rády zavzpomínaly v rámci reminiscenční terapie, kdy si při pití kávy navzájem popisovaly své šaty a kostýmky a zasmály se při debatování o zajímavých cenách, které vyhrály v tombole.

Všechny tyto akce a aktivity jsme si spolu s našimi klienty velmi užili a na památku pořídili nezapomenutelné fotografie, které si můžete i Vy prohlédnout.

 

Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Login   |