Domov pro ty,


      kteří potřebují vaši lásku a naši péči.

Select the search type
  • Site
  • Web
Search


Aktuality

 
     
17. října 2018  08:00 odp.

Ve středu 17.10.2018 jsme s našimi klienty vyrazili za poznáním historie města Karviná spojené s návštěvou zámku Fryštát. O tomto zámku je zmínka již ze 13.století. Počasí si s námi hrálo na schovávanou – chvíli pršelo a chvíli se na nás usmívalo sluníčko 😊. To nás ale neodradilo a výlet za brány Domova jsme si užívali.
Po příjezdu do centra města jsme se na chviličku zastavili u sochy T.G.Masaryka, u které jsme zavzpomínali na 100 let od vzniku našeho státu a na našeho prvního prezidenta. 
Při vstupu do zámku nás zaujal nádherný kočár a erby rodů majitelů zámku. Erb rodu Larisch-Mönich – posledních majitelů - nás zaujal nejvíce, neboť tento rod byl pro náš kraj velmi významný z důvodu jejich činnosti na našem území – těžba uhlí a pivovarnictví. Na zámku nás přivítala velmi milá průvodkyně, která nás podrobně seznámila s historií zámku. V zámku bylo možné shlédnout krásné křišťálové lustry, kachličky z 18.století, obrazy předků a nástěnné malované talíře. Některé naše klienty velmi zaujala postel panstva a velmi se podivovali, jak v takové malé posteli mohli majitelé spát. Průvodkyně jim vysvětlila, že spali v polosedě. Paní Věrka to okomentovala těmito slovy „Spali v polosedě, protože si nechtěli pomačkat účes.“
Na zámku jsme si rovněž mohli prohlédnout rekvizity z natáčení pohádky „Když draka bolí hlava“, která se natáčela v Karviné a hrál v ní náš oblíbený zpěvák pan Karel Gott.
Po prohlídce jsme zamířili na náměstí, kde jsme si prohlédli Farmářské trhy. Výlet se našim klientům velmi líbil a ptali se, kam pojedeme příště. Klienti přijeli do Domova unavení, ale s úsměvem na tváři, byli spokojení 😊


Občasníky

Minimize

Prospekty

Minimize
   
 Roztoky u Prahy  Darkov

VIDEO: Domov Alzheimer Roztoky u Prahy

Minimize

Představení Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy ...domova pro ty, kteří potřebují Vaši lásku a naši péči.

VIDEO: Domov Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Představení Domova Alzheimer Karviná - Darkov

Minimize

Login   |